Willa Amberia - Zapraszamy rodziny z dziećmi nad nasze polskie morze :-) Jastrzębia Góra, wakacje z dzieckiem, wakacje z dziećmi, całoroczne wczasy z dziećmi

Tel. 790 767 276
84-104 Jastrzębia Góra
ul. Kuracyjna 47
Willa Amberia
Willa Amberia

Animated textheadlineswords

Przejdź do treści

Parę słów o Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra to nadmorski kurort, położony na malowniczym klifie (nad morze trzeba zejść po schodkach). Jest to miejscowość wysunięta najdalej na północ Polski. Leży w odległości około 60 km od Gdańska oraz 40 km od Helu. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia znajdziecie zaglądając do serwisów turystycznych z "Jastrzębia Góra" w nazwie, a poniżej poczytacie o najważniejszych dla Was sprawach :)

Głównym deptakiem miasteczka jest Promenada Światowida- jest to prostopadła do głównej ulicy aleja, o długości 400m, prowadząca do punku widokowego z panoramą morza. Spacerując nią, po obu stronach mija się knajpki, tzw. budki z lodami i goframi, stoiska z bursztynami i wszelkiego rodzaju pamiątkami. Przy promenadzie zawsze dzieje się coś ciekawego, deptak nawet po zmroku tętni życiem. Tu swój "warsztat pracy" rozkładają malarze, ale też grafficiarze, tworząc na kawałkach kartonu niezwykłe dzieła. Od czasu do czasu są tu organizowane plenerowe imprezy.
     
Koniecznie trzeba też zobaczyć pobliski Obelisk "Gwiazda Północy". Jest to wielki głaz, oznaczający najbardziej wysunięty na północ punkt linii brzegowej Polski. Widnieje na nim znak orła oraz parametry długości i szerokości geograficznej tego miejsca - N54°50' 08'', E18°18' 10''. Usytuowany jest u podnóża wybrzeża klifowego (w pobliżu szkoły podstawowej). Wybudowany został z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry.

Przy głównej ulicy (prostopadłej do promenady) znajduje się drugie główne centrum- cała aleja barów, smażalni i sklepików. Tu znajduje się też plac zabaw- wesołe miasteczko (czynne od maja do końca września).

Większość knajpek w Jastrzębiej działa sezonowo- w okresie wakacji letnich, ale bez obaw- są i całoroczne :) Spora część zaczyna działalność w maju, a wszystkie są czynne od drugiej połowy czerwca-  do końca września. Posiadamy ulotki ze sprawdzonych miejsc, w których stołowali się nasi Goście, i które polecają.

W Jastrzębiej Górze jest przychodnia, prywatne gabinety lekarskie, apteki, bankomaty, warsztaty samochodowe.

Możemy też polecić koncerty organowe (w miesiącach lipiec- sierpień) odbywające się w miejscowym kościele.

Dla naszych Gości co roku przygotowujemy aktualne "kalendarze imprez" organizowanych na terenie całej gminy i nie tylko :)

Posiadamy też obszerny przewodnik po atrakcjach okolicy, położonych do 70 km od nas :)
Dojazd
Adres:
Willa Amberia
ul. Kuracyjna 47
84-104 Jastrzębia Góra
Willa Amberia
Kontakt:
willaamberia@outlook.com
tel. 790 767 276
Adres:
84-104 Jastrzębia Góra
ul. Kuracyjna 47
Adres:
84-104 Jastrzębia Góra
ul. Kuracyjna 47
Dojazd:
Wróć do spisu treści